Bugün: Sık Kullanılanlara Ekleyin Oturum Açın!Hesap Oluşturun!
Bilimder
"İyi, basit; kötü ise çok yönlüdür. "
Aristoteles
  Sitemize Hoşgeldiniz!    
Gaziantep
+18°C
  SON HABERLER :

KİTAP TAHLİLİ

KİTAP TAHLİLİ
Okunma Sayısı: 2323, Yayımlanma zamanı: 27/02/2019 07:32

 “Zorlaştırmayın kolaylaştırın. Sevdirin, nefret ettirmeyin…” Hadis-i Şerif Eğer biz namaz vakitlerini değil de dizi saatlerini dört gözle bekliyorsak… 
Eğer Peygamberin çocuklara kaşlarını bile çatmadığını biliyor ama bir yandan çocuğumuzu dövüp sövüyorsak… Eğer oruç tuttuğumuzda hırçın, kızgın, 
tahammülsüz oluyor ve çocuğumuza ‘zaten oruçluyum…’ diye başlayan cümleler kuruyorsak… Eğer çocuğun oyununu bölmemek için secdelerini uzatan Nebi’ye 
rağmen namazda önümüzden geçti diye çocuğumuzu azarlıyorsak… Eğer Hz. Ömer’in adaletini anlatırken iki kardeş arasında adil olmayı başaramıyorsak… 
Eğer Hz. Osman’ın hayâsından bahsediyor ama ahlaka aykırı görüntüleri televizyonla evimize davet ediyorsak… Eğer Hz. Ali’nin ilminden övgüyle bahsedip,
en son ne zaman kitap okuduğumuzu bile hatırlamıyorsak… Eğer hatim üstüne hatim yapmamıza rağmen Kur’an’ı anlamak ve yaşamak için hiç gayret sarf
etmiyorsak… Eğer çocukları camiden kovuyor, gerekçe olarak da çocukluk şakımalarını gösteriyorsak bir yerlerde bir hata yapıyoruz demektir. Hatice 
Kübra Tongar, çocuklarımıza nasıl bir anlayışla, ne zaman, hangi yöntemlerle, zorlamadan, sevdirerek ve oyunlar oynayarak nasıl din eğitimi vereceğimizi
adım adım anlatıyor.Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi kitabının tahlili katılım sağlayan hanımlarla gerçekleştirilmiştir.

Etkinlikler kategorisinde bulunan tüm haberler


ZİYARETLER

Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Bilim/der'in bünyesinde bulunan Farabi Kitap Kahveyi ziyaret etmişlerdir.

GEZİ

PEYGAMBERLER ŞEHRİ URFA'DAN KARELER

KİTAP TAHLİLLERİ

İnsan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir. Gerçeğin mayası gözle görülmez.KÜÇÜK PRENS

İSTANBUL GEZİSİ

Küçük Yürekler Büyük Hayatlar projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz İstanbul gezisinden kareler...

SÖYLEŞİ

Ahlak üst başlığında söyleşimiz gerçekleşmiştir.

KİTAP OKUMA KAMPI

Çağa tanık olma ve çağı tanık tutma. Günün adamı değil, "dem"in adamı olmak.Gençlerle okuma kampı...

AĞAÇ DİKME

*Ağaçlar en iyi dostumuzdur!

KAMPLAR

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ İKİ GÜNLÜK KAMPIMIZ 'BİR İNSAN BİR HİKAYE' ÜST BAŞLIĞI ALTINDA KUR'AN-I KERİMLE BAŞLAYIP NECİP FAZIL KISAKÜREK'İN HAYATIYLA DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİ BULUŞMALARI

Ortaögretim ve liseli ögrenciler için Gizem Doğan da düzenlenen 'İYİLİKLE GELECEĞE KOŞ'kampına Bilim/der, öğrencileriyle katılım sağlamıştır.

KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ

AÖB 'nin demokrasi meydanında gerçekleştirdiği ve Bilim/der olarak katılım sağladığımız kitap okuma şenliğinden bir kaç kare..

HASBİHALLER

12.11.2019 salı günü Adem Er'in katkılarıyla ve ders gruplarındaki öğrencilerin katılımıyla söyleşimiz BİLİM/DER'in bünyesinde bulunan Farabi Kitap Kahvede gerçekleştirilmiştir.

BAHAR ŞENLİĞİ VE KERMES

Geleneksel hale getirdiğimiz Bilim/Der Bahar Şenliğinin birisini daha geride bıraktık. Emeklerinden dolayı gönüllü kardeşlerimizden Allah razı olsun. Geride kalan renkli görüntülerden birkaçı.

İMZA GÜNÜ

13.09.2019 Tarihi'nde Üniversiteli öğrencilerin katılımıyla Bilimder'in bünyesinde bulunan Farabi kitap kahve'de gerçekleştirilen İmza günü'nde Yazar Turgay Aldemir ağırlanmıştır.

KURBAN BAYRAMI

KURBAN PAYLAŞMAKTIR...

OKUMA KAMPI

BÜLBÜLZADE VAKFIMIZA AİT KURTULUŞ ORMANINDA İKİ GÜNLÜK OKUMA KAMPI GENÇLERİMİZLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

RAMAZAN İFTAR PROGRAMLARI

10.05.2019 cuma günü Farabi Kitap Kahve müdavimlerinden 110 gencimizin katılımı ile iftar programı gerçekleştirilmiştir.

BAHAR ŞENLİĞİ VE KERMES

Bilim/Der her yıl geleneksel olarak Gazikent seminde gerçekleştirdiği Bahar Şenliği ve Kermes ile göz kamaştırmaya devam ediyor.

28 ŞUBAT RESİM SERGİSİ VE SÖYLEŞİ

Şehitkamil Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Özmantar hocamızın katılı ile "28 Şubat Postmodern Darbe" konulu Resim Sergisi ve söyleşi programı gerçekleştirilmiştir.

Malazgirt İlköğretim Okulu Ziyareti

28.02.2019 Perşembe günü Malazgirt İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencileri öğretmenleri ile Kitap Kahvemizi ziyaret ettiler.

KİTAP TAHLİLİ

Kübra Tongar, çocuklarımıza nasıl bir anlayışla, ne zaman, hangi yöntemlerle, zorlamadan, sevdirerek ve oyunlar oynayarak nasıl din eğitimi vereceğimizi adım adım anlatıyor.Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi kitabının tahlili katılım sağlayan hanımlarla gerçekleştirilmiştir.
Alt Manşet
Eğitim
SURİYE KÜLTÜR MERKEZİ ZİYARETİ
ANMA PROGRAMI
AİLE BULUŞMALARI
SÖYLEŞİ
SÖYLEŞİ
KİTAP OKUMA KAMPI
OKUR YAZAR BULUŞMALARI
OKUR YAZAR BULUŞMALARI
KİTAP OKUMA KAMPI
Etkinlikler
ZİYARETLER
GEZİ
KİTAP TAHLİLLERİ
İSTANBUL GEZİSİ
SÖYLEŞİ
KİTAP OKUMA KAMPI
AĞAÇ DİKME
KAMPLAR
ÖĞRENCİ BULUŞMALARI
Kurumsal
ZİYARETLER
Rıdvan Fadıloğlu ile Hasbihal...
Gökkuşağı Derneği'nden Derneğimize Ziya
FARABİ KİTAP KAFE
KIRTASİYE DAĞITIMI...
ZİYARETLER...
Bilim/Der Gönüllüleri İftarda Buluştu...
ZİYARETLER...
ZİYARETLER...